Search

OD A DO Z

Životná skúsenosť inšpirovaná silou matky Prírody ako zmyslový návrat k čistote. 
Pripravte sa na život v obklopení rastlín s písmenkom na každé obdobie.

Art of living

Ako každé umenie, aj umenie žiť predstavuje spôsob, ako robiť veci krajšími. Je pravda, že to znie tak trocha romanticky, ale veď viete: #sorrynotsorry. Umenie žiť je sedieť na terase s priateľmi a užívať si to. Je to ako zbierať maliny počas prechádzky v prírode. Sú to tie drobné každodenné radosti dostupné pre každého.

#BeautyLOVERS

Milovať krásu znamená milovať život, svet i tých druhých.  
Byť #Beautylover nie je len slovná hračka: je to spôsob života, ktorý sa točí okolo šťastia, radosti a zdieľania s ostatnými.
 
Talianske príslovie hovorí: “Krása oblohy spočíva vo hviezdach, krása ženy v jej vlasoch.“ Naozaj, krása je kdekoľvek si zmyslíte, že ju chcete vidieť – a je to skvelý pocit!

COCOONING

“V zdravom tele, zdravý duch,” ako hovorili už naši latinskí predkovia. A skutočne mali pravdu: Starostlivosť o seba je kľúčová. Premýšľajte o tom – existuje snáď niečo lepšie ako zavinúť a zakukliť sa do teplučkej deky? Malé radosti robia život krajším a vám prinášajú skvelý pocit!

DO IT YOURSELF

DIY — tieto tri písmenká môžeme nájsť prakticky kdekoľvek, a to z dobrého dôvodu. DIY je nová životná filozofia, ktorej motto by mohlo znieť ako: „Nekupuj to, vyrob si to!“ Oveľa viac oceníte predmety, ktoré si vytvoríte a budete ich považovať za jedinečné.

ESCAPE

Každý z nás sem tam sníva o úniku. Nemusí to však hneď znamenať, že nasadnete na lietadlo a pocestujete na druhý koniec sveta: Môžete uniknúť i vtedy, keď pokojne sedíte vo svojej obývačke, počúvate hudbu, obdivujete umelecké diela alebo si doprajete relaxačné ošetrenie.

Prechádzky len tak náhodne po meste sú takisto dokonalým spôsobom ako objaviť nezvyčajné či skryté miesta a uniknúť na chvíľočku, než sa vrátite späť ku každodennej rutine.

#FLOWERPOWER

Keď poviem “FlowerPower”, je veľká šanca, že vás ako prvé napadne „Woodstock” ... spev, tanec, zábava, mier a láska, však?
 
Nuž, FlowerPower už môže byť také. Môžeme ho volať aj ako „Girl Power“ s prídavkom štýlu, ak chcete,  zameraným na vás a vašu krásu zvnútra i navonok. 
FlowerPower kombinuje moc vašej krásy so štedrosťou matky Prírody, ktorá nás upokojuje, keď život naberá šialené tempo. 
 
Ja patrím k FlowerPower ... a vy?

#GreenLIFE

#Greenlife je spôsob života, ktorý začína každodennými malými gestami, ako je recyklácia či osvojenie metódy DIY. Naučiť sa zopár zmysluplných ekologických krokov je ľahké – a je to dobrý pocit.

 

Byť v užšom vzťahu s prírodou, jesť organické potraviny, žiť zdravo. #Greenlife znamená zaradiť do našich životov spoluúčasť, starať sa o prírodu a zveľaďovať krásu okolo seba.

HARMONY

Harmónia … keď je hudba života čistá a prúdi z prameňa. Byť v mieri so svojím vlastným ja a prírodou, v ktorej žijete. Pri starostlivosti o seba rešpektovať i ostatných. 
Byť v harmónii znamená dosiahnuť dokonalú rovnováhu vo svojom živote a jeho prežívanie urobiť krajším.

#INSTAPLANT

Kvety po stranách ciest…
Sedmokráska opatrne umiestnená do stredu stola...
Ruža, ktorú vám niekto podaruje na ulici…
Vyberiete svoj smartfón a – klik – urobíte fotku. A rovno svoj obrázok zdieľate na Instagrame ako dennú dávku šťastia pre svojich priateľov. Pridáte označenie hashtagom #Instaplant, a voilà, práve ste sa o svoju fotografiu podelili s celým svetom. Krása by sa mala zdieľať, no nie? 

KISSING


Bozk: ten nádherný moment, keď sa čas v našich rušných životoch na chvíľku zastaví.  Či už sú to bozky milencov alebo letmá pusa na líce, na krátky okamih všetko zmizne a vás obklopí iba láska. Je to dávka okamžitej lásky, ktorá urobí váš život krajším.

LIFE

„Vidím zelené stromy a červené ruže / Vidím ich kvitnúť len pre teba a pre mňa / A pomyslím si: Aký nádherný svet...“

Život vie byť taký jednoduchý a krásny ako v piesni Luisa Armstronga. Sledovať, ako sa príroda prebúdza, načúvať spevu vtákov, cítiť kvapky dažďa na pokožke... to všetko sú drobné radosti, ktorých svedkami môžeme byť my všetci každý deň. 

C’est la vie, a aký je len ten život nádherný!  

MEDITATION

Byť zdravým znamená zdravo sa stravovať, hýbať sa a taktiež dbať na starostlivosť o svoju dušu. A neexistuje lepší spôsob ako to dosiahnuť než pomocou meditácie. 
 
Jóga, sofrológia... Sám vo svojej obývačke či s priateľmi v parku: Vy si volíte ako a kde budete meditovať. Bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate, alebo čo robíte, zakaždým si môžete na to nájsť čas. Tento okamih meditácie vám neumožní len skoncentrovať svoju myseľ a energiu, ale rovnako vám umožní zrekapitulovať svoj deň s dobitými baterkami.

#natureGram

Príroda je všade okolo nás. Nie iba na vidieku, v parku, či vo vašom dome v podobe kytice kvetov – nachádza sa kdekoľvek: na obraze zavesenom na stene, v knihe, ktorú práve čítate, vo videu, ktoré ste si pozreli. A krása Zeme si žiada, aby sme sa o ňu podelili... 
 
Stačí len, aby ste odfotili čokoľvek, čo uvidíte: kvet, list či prúd vody... na čo si len spomeniete! A následne poslať na Instagram s hashtagom #Naturegram, a zdieľať lásku!

PLANTOPHILIA

Milovať život, milovať prírodu, milovať rastliny.

 

Priznajme to, kdesi vo vnútri je každý z nás plantofilom! Žijeme len preto, aby sme ich videli, privoniavali k nim, starali sa o ne – a tá láska je obojstranná! Uchopte svoju lásku k rastlinám a užívajte si ten pocit spokojnosti, ktorý plantofília prináša.

RESPIRATION

Dýchať znamená žiť. Ide o taký bežný jav, že mu ani nevenujeme pozornosť. Avšak len niekoľkominútová koncentrácia na dýchanie dokáže z hľadiska meditácie a sebavedomia urobiť zázraky.

 

Nič nie je nemožné. Nadýchnite sa a môžete čeliť pohovoru, ktorý vás desí. Vydýchnite a nespavosť sa stane vecou minulosti...

Slow life

Poďme len na sekundu spomaliť!
“Pomaly, ale isto,” ako vraví príslovie. Ale platí tiež: Pomaly, ale šťastne! 
Taká krása sa skrýva v talianskom spojení „la dolce vita“. Pomalý život znamená žiť v harmónii s prírodou, v neustálom pátraní po šťastí a spokojnosti... Čas zastaviť sa a privoňať k ružiam!

tribe

Každý z nás má vo svojom srdci špeciálne miesto pre ľudí svojho kmeňa. Môžu to byť priami príbuzní či priatelia – môže to byť akákoľvek skupina osôb, o ktoré sa zaujímate. Váš kmeň tvoria všetci tí, ktorí sú dôležití pre vašu spokojnosť a pomáhajú vám v živote dosiahnuť rovnováhu. Kto je teda súčasťou vášho kmeňa?

#urbanjungle

Ulice lemované stromami, tiahnuce sa ako rieky okolo budov, kde stovky ľudí kráča smerom do neznámych končín. Mestá sú ako mraveniská, v ktorých žijeme, dýchame spoločne, poháňaní to istou vôľou dosiahnuť však celkom jedinečné ciele.


V tejto mestskej džungli si všetci hľadáme svoju cestičku, ktorá vedie na slnečnú stranu.

VEGGIE

Byť vegetariánom je v mnohých ohľadoch znak rešpektu k prírode.  Znamená to vedieť vyťažiť maximum z toho, čo nám môžu rastliny ponúknuť, a posunúť svoju empatiu na ďalšiu úroveň. Byť vegetariánom je ako každý deň spievať ódu na život, je to ako urobiť vedomé rozhodnutie viesť ohľaduplný životný štýl. Je možné, že tomu dáte šancu? 

well-being

Pohoda je súčasťou tela a zároveň mysle. Začnite krátkou detoxikačnou kúrou, aby ste svoje telo zbavli toxínov, niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite a znovu ste na tej správnej ceste. Pocit pohody si môžete navodiť kdekoľvek: v parku, v obývačke či dokonca v kancelárii.
 
Pohoda je stavom mysle, voľbou, rozhodnutím – a definitívne stojí za to.

Yoganicals

Yoga + Botanicals = Yoganicals!
Buďte ako slnečnica a otočte hlavu za prvými lúčmi slnka – pripojte sa k Yoganicals... 
 
Tento nový typ relaxačného cvičenia, v priamom kontakte s prírodou, čerpá svoju silu priamo zdola zeme až po oblohu. Ideálne je ho cvičiť vonku, naboso na tráve s hlavou otočenou smerom k slnku.  
 
Po Pozdrave slnečnice, ktorý prebudí celé vaše telo, pokračujete Pozíciou stromu s rukami siahajúc až k nebu predtým, než si ľahnete na zem  naťahujúc sa ako brečtan v rámci tohto nového spôsobu prirodzenej jogy.

zen

Uvítanie na duchovnej ceste: 
“Nebude tam nič než poriadok a krása, bohatstvo, pokoj a radosť,“ napísal francúzsky básnik Charles Baudelaire.

Trocha ticha, množstvo prírody, vzduchu a kvetov – zatvorte oči, pokojne dýchajte a už ste tam. Toto je váš duchovný stav. Vychutnajte si ho plnými dúškami.