Search

OLEJ Z PELARGÓnie

Naša výprava za najlepšími rastlinnými ingredienciami sveta nás doviedla k pelargónii, nesmierne žiarivému a pestrému kvetu.

 

Vďaka nášmu precíznemu procesu destilácie sme z jeho jemných púčikov získali výnimočný a zároveň obnoviteľný esenciálny olej. 

 

Tento olej využívame v sviežich receptúrach určených na obnovu žiarivosti mdlých alebo farbených vlasov. Presvedčte sa ako magicky oživí ich lesk. 

 

I farbené  vlasy môžu zdokonaliť svoje prirodzené ja.

 

OLEJ

Z PELARGÓNIE

Určite poznáte pelargóni, rastlinu s nádhernými sýtymi farbami.

Váš nos si však iste pamätá tú nie príliš vábnu, popravde pre mnohých tak trochu neznesiteľnú vôňu pelargónie. Naozaj až takú neznesiteľnú, aby sa stal jedným z najlepších repelentov proti komárom. 

Nebuďme však nevďační… Viete čo? Pelargónie produkujú zároveň úžasne štedrý esenciálny olej, ktorý má vskutku nečakaný vplyv na vlasy. 

Tento olej so sladkastou arómou sa môže pochváliť tiež jedinečnými antioxidačnými účinkami, a jeho terapeutické vlastnosti vám poskytnú dokonalý pocit pokoja po dlhom dni. 

Prichádzajú semienka

Po celé stáročia bola rastlina rozmnožovaná z odrezkov. Tak to bolo až do roku 1962, kedy sa šľachtiteľom podarilo úspešne získať jej prvé semienka. 

Naši chemici však esenciálny olej extrahujú zo samotnej rastliny prostredníctvom parnej destilácie stoniek a listov, pričom jeho vôňa závisí od veku rastliny. 

Niečo z histórie

Hoci boli pelargónie po prvý raz objavené v Severnej Afrike, poznáme ich ako bežnú súčasť amerických záhrad už vyše 200 rokov. Sú veľmi populárne v oblasti Stredozemného mora, keďže môžu rásť prakticky v akejkoľvek pôde – čo naši farmári dobre vedia.  

V priebehu rokov sa rastlina chváli pôsobivou rozmanitosťou využitia, čo svedčí o jej všestrannosti a prispôsobivosti. 

Veríme v pelargóniu

Olej z pelargónie sa hodne využíva v aromaterapii, pomáha vyrovnávať hladinu hormónov, uvoľňovať stres a zmierňovať úzkosť. 

Už staroveké krásky používali tento olej na zlepšenie zdravia pokožky, aby bola krásna a žiarivá. Malý tip pre vás: len pár kvapiek oleja z pelargónie vo vašom kondicionéri či šampóne obnoví vitalitu a lesk vašich vlasov.  

Produkty radu Radiance Remedy

PELARGÓNIA
Šampón

PELARGÓNIA
Kondicionér

PELARGÓNIA
Bezoplachový sprej pre lesK

PELARGÓNIA
Maska na vlasy