Search

OLEJ Z POŽLTU FARBIARSKEHO 

Požlt farbiarsky je sladkastá oranžová kvetina obsahujúca olej s vysokým obsahom lipidov.
 
Inšpirovali sme sa starými Egypťanmi, ktorí olej z požltu farbiarskeho používali ako cenný vyživujúci a premasťujúci prostriedok. 
 
Tento biologicky odbúrateľný a obnoviteľný olej sme vložili do bohatých, krémových textúr. Dovoľte každému vlasovému vláknu nasiaknuť hĺbkovú výživu a hydratáciu a očarte svoje zmysly skvostnou orientálnou vôňou. 
 
I suché vlasy môžu zdokonaliť svoje prirodzené ja.

POŽLTOVÝ

OLEJ

Požltový olej je jedným z najštedrejších darov prírody: je biologicky odbúrateľný a 100% obnoviteľný. 

Zlisovaním najdužinatejších častí, stráca rastlina svoju typickú vôňu i farbu. Naši chemici však zistili, že získaný olej je výnimočne bohatý na vitamín E a omega 6 a 9 spolu s vysokým obsahom zdravej vlákniny.

Prichádzajú semienka

Požlt farbiarsky, pochádzajúci z vyprahnutých oblastí s obdobiami dažďov, sa vyvíja s hlbokými koreňmi. Možno ste už túto bodliakovitú rastlinu videli s jej pichľavo zakončenými listami a nádhernými kvetmi, ktoré môžu byť žlté, oranžové alebo červené... Každá vetvička obsahuje bohaté množstvo 15 až 20 semien na hlavičku kvetu. 

Niečo z histórie

Vedeli ste, že požlt farbiarsky je jednou z najstarších plodín pre človeka vôbec? 

Starovekí Egypťania ho používali na výrobu farbív či vencov, ktoré sa našli v hroboch faraónov. V súčasnosti možno rastlinu nájsť po celom svete – v Kazachstane, Argentíne, Indii, Mexiku či Spojených štátoch amerických...

Veríme v semienka požltu farbiarskeho

Požlt farbiarsky je univerzálna rastlina: možno ju využiť ako farbivo, či potravinársku arómu či dokonca na medicínske účely. Botanici sú neustále ohromení jej všestranným použitím. 


A keďže príroda je vhodná pre každého, silná vyživujúca schopnosť semienok i oleja z požltu farbiarskeho pomáha zároveň chrániť vlasy pred vysušovaním počas chladnej zimy. Povedzte mu svoje áno!

Okoreňte svoje vlasy!

Produkty radu Rich Infusion

POŽLT FARBIARSKY
Šampón

POŽLT FARBIARSKY
Kondicionér

POŽLT FARBIARSKY
Zjemňujúci krém

POŽLT FARBIARSKY
Maska na vlasy