Search

Náš Magazín

NÁŠ PRÍBEH

Môj meditačný domov: môj dom, moja svätyňa

Spomínate si na to, keď vám mama prikázala, aby ste si upratali izbu? Tá moja mi vždy vravela, že stav izby odráža stav mysle. 

 

O pár rokov neskôr som si uvedomila že mala pravdu – a že v tom bolo i niečo viac: Pretože umenie usporiadania a výzdoby vášho domu nie je len pre časopisy. Môže byť tiež kľúčom k vašej pohode! Je čas osvojiť si známe príslovie: čistá myseľ v čistom dome. 
 
Existuje veľa dobrých rád ako to dosiahnuť, na základe rokov vedomostí a skúseností, počnúc riadnym jarným upratovaním. Všetko vypracte a vyhoďte nepotrebné veci. 
 
Ďalej sa presuňme k jednoduchým, no pritom veľmi účinným úlohám, ako je premiestňovanie nábytku. Už staré známe pravidlá ukázali, že spôsob, akým umiestníte posteľ v izbe, má priamy vplyv na kvalitu vášho spánku. 
 
Aby ste skutočne dosiahli relaxačnú atmosféru domova, obklopte sa jemnými a upokojujúcimi farbami a materiálmi.  Tlmené svetlá a sviečky sú na to ako stvorené – a následne je to už iba záležitosť niekoľkých dekoračných predmetov, ako sú napríklad pohodlné vankúše. 
 
Zharmonizujte energiu vo vašom dome a nájdite rovnováhu v tom, čo vám sa vám naozaj hodí. V rámci niekoľkých dní tieto drobné zmeny prinesú čistotu do vášho domu, ktorý premenia na vašu svätyňu: prvý krok zaradenia meditácie do svojho života.

#meditácia

#detox

#myseľ

#telo

#pohoda