Search

Náš Magazín

NÁŠ PRÍBEH

5 skvelých záhradníckych pomôcok

Záhradkárčenie je zábavné... no zároveň je to tiež seriózna činnosť, ktorá si vyžaduje skutočné znalosti o pestovaní rastlín, a tiež mať po ruke správne náradie.  
 
Každý záhradník si uchováva svoje tajomstvá, ale ja vám to svoje prezradím: Nech sa páči, tu je mojich päť skvelých záhradníckych pomôcok.   
 
Ako prvú vec si musíte chrániť ruky. Ak plánujete mať nádhernú záhradu, musíte počítať so špinou či tŕňmi! Preto si potrebujete vybrať správne záhradnícke rukavice na sadenie a trhanie buriny. Môžu byť kožené či syntetické, no zvoľte si dostatočne odolné, aby vám poskytli potrebnú ochranu. 
 
Záhradníčenie sa považuje za vynikajúcu fyzickú aktivitu. A ako pri každom športe, dôležité je uistiť sa, aby ste si nezaťažovali chrbát.  
 
Z tohto dôvodu používam roztomilý plátenný fúrik, ktorý je veľmi ľahký a dobre sa s ním manipuluje. A možno ho zároveň zložiť a prakticky kdekoľvek uskladniť. 
 
Hovorí, že „zlý robotník vždy obviňuje svoje náradie“, preto dobrý záhradník si musí svoje pomôcky vyberať vždy s rozumom! Každá činnosť vyžaduje vhodné nástroje, takže vám odporúčam zvoliť si dobré záhradnícke nožnice, ktoré sa dajú dobre uchopiť: Tie moje sú skrátka perfektné. A čo sa týka vysokých kríkov, nie je nič lepšie ako teleskopické nožnice. Vyskúšajte ich, vynesú vašu záhradnícku vášeň do nových výšok! 
 
V neposlednom rade mi dovoľte, aby som vám porozprával aj o svoje malej sade náradia: Obsahuje dve menšie lopatky a mini sejačku — všetko, čo potrebujem na kopanie, sadenie či odstraňovanie buriny. Sada je praktická, ľahká a obsahuje všetko, čo pri starostlivosti o kvetinové záhony a zeleninovú záhradku potrebujem. 
 
So správnym náradím sa záhradkárčenie stane hračkou! 

#záhradnictvo

#rastliny

#myseľ

#telo