Search

Náš Magazín

NÁŠ PRÍBEH

Únik v rámci mesta… vyrazte do prírody ukrytej v mestskej džungli

Je obdobie uprostred zimy. Slnko však jasne svieti v tomto veľmi chladnom, mrazivom dni... Je obedňajšia prestávka a vy sa rozhodnete dopriať si prechádzku. Nasadíte si čiapku s brmbolcom, šál a biele vlnené, kašmírové rukavice. 
 
Žijete v samotnom srdci mesta medzi budovami, no túžite po tom, že aspoň nachvíľku uniknete do prírody. Svižne kráčate, povzbudená mrazom na svojich lícach a na prvej ulici zabočíte doprava. Prejdete cez cestu a prichádzate do parku, kde vás už čaká vaša trasa pomedzi rozličné druhy stromov.
 
Slnko svieti cez vetvy nahých konárov a napriek nízkej teplote, môžete cítiť ako vás jeho lúče ohrievajú. Vyhrievate sa v jeho pôvabnom svetle a začnete si uvedomovať prítomnosť prírody, ktorá vás obklopuje. Zdá sa, že všetko ostatné kamsi zmizlo: Už žiadne budovy navôkol, nijakí ľudia na lavičkách či v uličkách parku – ste tu celkom sama, len v spoločnosti stromov a slnka. 
 
Ozvena vášho dychu je to jediné, čo v tomto chlácholivom tichu počujete a predstavujete si, že sa nachádzate v pokojnom a prívetivom prostredí lesa. Tento čas strávený v parku je váš spôsob, ako si dobiť baterky, ako sa opäť skoncentrovať. Toto priame spojenie zeme, po ktorej kráčate a mierumilovnej a živej prírody, ktorá vás obklopuje, sa napája priamo na vás. 
 
Ako znovuzrodená, ste znovu pripravená vkročiť do sveta a pokračovať vo svojom dni v plnom prúde.  

#príroda

#život v meste