Search

Náš Magazín

NÁŠ PRÍBEH

5 skrytých božských záhrad v parížskej džungli

“Paríž je mestom žien s kvetmi vo vlasoch,“ napísal americký spisovateľ Henry van Dyk. A mal pravdu! Keď si predstavíte Paríž, vybavíte si jeho majestátne pamiatky, ulice dýchajúce históriou, múzeá i jeho poklady... ale v Paríži sa nachádzajú i málo známe rajské záhrady, ideálne na úžasné prechádzky. 
 
Prezradím vám o nich všetko – ale musí to ostať naším malým tajomstvom... Dohodnuté? 
 
Po návšteve Guimetovho múzea ázijských umení, prechádzka po meditačnej záhrade budhistického panteónu je skrátka povinnosť. Presne tam, v samotnom srdci Paríža, sa budete cítiť ako by ste sa teleportovali do Japonska. Čajový pavilón, obrovské bambusové palice, veľké kamenné tabule... a vstup do tohto japonského raja je voľný!  
 
Pre tých z vás, ktorí hľadajú v hlavnom meste Paríža závan vidieka, takisto máme miesto, ktoré môžete navštíviť. Každý už asi počul o cintoríne Père Lachaise, no len málokto vie o prírodnej záhrade umiestnenej hneď v jeho susedstve. Je to naozajstný zelený skvost, kde si príroda dokonale kraľuje:  žiadne kosenie, postrekovanie – len príroda v jej divokej podobe, vďaka čomu je táto záhrada jednou z najunikátnejších v Paríži.  
 
Čo je malé, to je pekné. Ukrytá pred ruchom ulíc, učupená medzi historickými budovami – to je záhrada Francs-Bourgeois-Rosiers Garden v 4. obvode. Aby ste sa na toto tajné miesto dostali, najskôr musíte vstúpiť do hotela de Coulanges.
 
Stále sme vo štvrti Marais a i keď poslednú záhradu môže byť ťažké nájsť, stojí to za námahu: posedieť si na námestí Saint-Gilles Grand Veneur medzi nádhernými ružami, predstavuje perfektný spôsob ako si oddýchnuť v jednom z najoriginálnejších parkov hlavného mesta. 

#paríž

#mestský život

#meditácia

#kultúra

#turizmus

#objav