Search

Náš Magazín

NÁŠ PRÍBEH

KOriander dokáže zvýšiť váš detox

“Šťastný nový rok! Zdravie a šťastie všetkým!”

To sa ľahšie povie než urobí: Ako prvé by sme sa všetci mali po sviatočnom prejedaní vrátiť do formy... A existuje snáď lepší spôsob ako sa zbaviť nahromadených toxínov, než pomocou detoxikačného programu? Váš nový spojenec, ktorý vás bude sprevádzať po ceste za zdravím, už má svoje meno: koriander! A verte, keď povieme, že koriander si svoju reputáciu, vďaka svojim benefitom na trávenie, skutočne užíva. A potom, čo to preženieme s hodovaním, je pre nás zároveň dokonalým záchrancom... 
 
Čo keby sme začali zázvorovým džúsom a očistili tak svoje telo od toxínov? Pripraviť ho je hračka: Vyberte polovicu zväzku koriandra, polovicu uhorky, cibuľku fenikla a dva bio pomaranče. Všetko nakrájajte na drobné kúsky a vložte do mixéra. Nápoj je svieži, chutný a na 100 % detoxikačný. 
 
Skvelý štart je za nami, pokračujme ďalej!
 
Určite bude niečo pravdy na myšlienke, že „tie najvzácnejšie dary z prírody vedia najlepšie využiť naše mamy“ - a preto sme sa na ne obrátili a získali ďalší recept: detoxikačný bylinkový čaj!  
 
Takto si ho pripravíte:
Potrebujete čajovú lyžičku práškového koriandru, mletej rasce a trošku koreňa zázvoru. Všetko zalejte ¾ litrom horúcej vody a nechajte lúhovať 5 minút. Pite 3-krát za deň počas 2 týždňov – tento čaj vaše telo definitívne očistí... Vďaka babi! 
 
Och a vedeli ste, že koriander môžete tiež jesť? Je to naozaj pravda – nech sa páči: Nakrájajte koriander a zmiešajte v mise spolu so smotanovým syrom. Pridajte štipku soli a trošku čierneho korenia. Namočte do toho zopár zeleninových tyčiniek a, voilà, môžete si dopriať skutočnú lahôdku! (nehovoriac, že je takmer bez výčitiek...)
 
Koriander sa takisto skvelo hodí do šalátov či ku grilovanému mäsku, záleží to len od vašej fantázie.
 
Tento koriandrom podporený detox vás zaručene vráti späť do hry – teda minimálne do ďalších sviatkov... 

#zdravie

#myseľ

#telo

#rostliny