Search

Náš Magazín

NÁŠ PRÍBEH

Caroline, 33 rokov, reštaurátorka nábytku

Zmena v mojom živote, od reklamy k dizajnu nábytku

Čo ma k nej naštartovalo?
“Drevený stôl, ktorý som našla na ulici a vďaka ktorému som sa cítila ako „prečalúnená“. Sedem rokov som pracovala ako blázon vo veľkej reklamnej agentúre. Ledva som mala čas chytiť svoj dych. A zároveň som ani netušila, že mám rada DIY (=urob si sám)! V roku 2012 som konečne nabrala odvahu odísť z práce, pretože som jej mala dosť, no pritom som vôbec nevedela, čo budem robiť. Trvalo mi približne dva roky, kým som založila svoju vlastnú nábytkovú spoločnosť.”


Ľutujem niečo? “Jednoznačne nie — vôbec nič! Možnože mi trochu chýba spoločnosť kolegov. Ale odvtedy som začala pracovať v spoločnej dielni. A okrem toho, veľa mojich pôvodných kolegov sa zároveň stalo mojimi prvými zákazníkmi. Som na seba veľmi hrdá, že som sa odvážila ísť v ústrety životu, ktorý mi lepšie vyhovuje, a ktorý pre mňa znamená oveľa viac.”
 
Čo by som poradila? “Nikdy nikomu neradím, aby opustil svoju prácu. Odísť zo svojej pracovnej pozície by malo byť jasné hlavne pre vás, nikomu nemusíte vysvetľovať, čo potrebujete urobiť. Moja rada? Povedzte si, že ak pôjdete za svojím cieľom, a nebude to fungovať, je to v poriadku. Vždy môžete robiť niečo iné alebo sa vrátiť k svojej pôvodnej práci! Pre mňa je zmena kariéry ako keď presadíte kvetinu: Dariť sa vám môže kdekoľvek! Bola to pre mňa skvelá skúsenosť... Nikdy v živote som sa nenaučila viac.”