Search

Náš Magazín

NÁŠ PRÍBEH

Sofia, 38 rokov, učiteľka na vidieku

Moja životná zmena - z veľkomesta na vidiek. 
 
Čo vás k nej naštartovalo? Vždy som žila vo veľkomestách a vždy som si to patrične užívala. Tie početné kultúrne aktivity na dosah ruky, rušný svet, život v pohybe. Ale potom, čo som sa stala matkou, rýchlo som si uvedomila zopár vecí: že moje deti nemajú dosť priestoru na hranie, že môj balkón je príliš malý, aby pojal všetky kvety, ktoré milujem... Bol to nedostatok prírody, nedostatok kyslíka.  


A jedného dňa som zistila, že v našom malom mestečku hľadajú učiteľa na nasledujúci rok. Tak som do toho skrátka šla.
 
Čo robíte v súčasnosti? Teraz máme veľký dom so záhradou, ktorá je taká veľká, že sme už uvažovali o tom, že si zaobstaráme dve či tri ovečky, ktoré by sa nám postarali o trávnik. Svoju prácu učiteľky vďaka tomuto miestu zbožňujem ešte oveľa viac než predtým. Život mojej rodiny sa kompletne zmenil: Deti nebývajú takmer vôbec choré a objavili sme radosti života v prírode v obkľúčení stromov a rastlín.
 
Nejaká rada? Pokiaľ ste vždy žili v meste, nie je jednoduché vybrať sa náhle žiť na vidiek. Dohodli sme sa, že si dáme skúšku na jeden rok a v prípade, že to nebude fungovať, vrátime sa späť do mesta. Dnes sa už len čudujeme, ako sme dokázali tak dlho žiť uprostred betónu a znečistenia. Kvalita nášho života sa tu omnoho zlepšila a už do polhodinky sa vieme dostať do mesta, kde si môžeme užívať všetky tie kultúrne aktivity, ktoré ponúka. Mňa osobne život na vidieku dokonale napľňa.