Search

Náš Magazín

NÁŠ PRÍBEH

Emily, 40 rokov, fyzioterapeutka 

Moja životná zmena – od práce marketingovej manažérky v telekomunikáciách k fyzioterapeutke. 
 
Čo vás k nej naštartovalo? Pomáhať druhým bolo pre mňa vždy typické. Rada počúvam ľudí a vediem ich v ich snažení prekonávať prekážky a dosiahnuť nové veci. Pracovala som ako marketingová manažérka v telekomunikáciách a pred piatimi rokmi som sa zúčastnila konferencie o fyzioterapii, ktorá sa mi zdala natoľko zaujímavá, že som šla za prednášajúcou a spýtala som sa jej: „Ako ste sa dostali tam, kde ste dnes?“ Ona mi podala vizitku, stretli sme sa znova a ona mi dávala svoje rady a usmerňovala ma. Začala som trénovať, pracovala som po nociach i cez víkendy, šla som na niekoľko stáží a v podstate som svojmu novému zámeru venovala všetok voľný čas (vrátane dovolenky!). 
 
Čo robíte v súčasnosti? V centre mesta som si otvorila svoju malú fyzioterapeutickú ordináciu. Pôsobí jednoducho, no zároveň prívetivo, jej zariaďovanie som si užívala. Zdá sa, že sa páči i mojim pacientom... a ja som šťastná, že som si našla prácu, ktorá ma skutočne napĺňa. Tiež sa mi páči byť nadriadenou sama sebe i možnosť budovať silné vzťahy so svojim pacientmi: Ich víťazstvá sú súčasne i mojimi malými víťazstvami. Keď sa pacient po niekoľkých mesiacoch terapie lepšie cíti a prichádza späť, aby mi poďakoval – je to tá najkrajšia odmena! 

 

Nejaká rada? Nasledujte svoje sny. Nikdy nie je neskoro, aby ste si našli prácu ako stvorenú pre vás. Samozrejme musíte sa svojho sna pevne držať a vytrvať.  Príprava môže byť zdĺhavá a častokrát i namáhavá, no ak sa do toho vložíte celou svojou mysľou, neexistuje nič, čo by ste nedokázali. Práca, ktorú milujete, vám zmení život.