Search

Náš Magazín

NÁŠ PRÍBEH

Laura, 26 rokov, ekologická farmárka

Moja životná zmena – od účtovníčky k ekologickej farmárke. 

 

Čo vás k nej naštartovalo? Študovala som účtovníctvo a začala pracovať ako účtovníčka. No spolu s mojím partnerom sme túžili po pokojnejšom živote, ktorý by bol bližšie k prírode, viac v súlade s naším osobným presvedčením. Pred dvoma rokmi sa nám podarilo našetriť dostatok peňazí, aby sme nášmu snu dali šancu:  kompletne sme zmenili život a stali sa farmármi. Kúpili sme si malé gazdovstvo na vidieku, zopár zvierat a pustili sa do vlastného podnikania v oblasti organického hospodárstva.

 

Čo robíte v súčasnosti? Dnes sa obaja staráme o svoje malé podniky. Môj manžel sa stará o zvieratá a ja riadim predaj tovaru, ktorý produkujeme na trhoch. Je pravda, že nezarábame tak ako predtým, ale sme desaťkrát šťastnejší.

 

Nejaká rada? Poznáte príslovie „za peniaze si šťastie nekúpiš“? Na nás sedí doslovne. Je pravda, že naše úspory nám umožnili dosiahnuť náš sen skôr, ale bolo len otázkou času, kedy sa usadíme uprostred prírody. Lúky, kam až oko dovidí po otvorení okna – to je na nezaplatenie. Každý deň sme radi, že sme sa rozhodli túto zmenu urobiť.