Search

Náš Magazín

NÁŠ PRÍBEH

Chloe, 28 rokov, veterinár

Moja životná zmena – od veterinára v mojej rodnej krajine po veterinára v Austrálii.

 

Čo vás k nej naštartovalo? Vo svojom živote som vždy mal dve veľké vášne: zvieratá a cestovanie. O jednu som sa postaral tým, že som sa stal veterinárom – ale môj sen o objavovaní sveta zostal v mojom povedomí stále živý. Potom som šiel na mesiac do Austrálie, do chránenej rezervácie, a tam mi ponúkli zamestnanie. Musel som sa vrátiť naspäť do Francúzska a svoje veľké dobrodružstvo zorganizovať: povypĺňať množstvo nevyhnutných dokumentov, podať výpoveď do veterinárskej školy, v ktorej som pracoval.  O šesť mesiacov neskôr som sa mohol vrátiť do Austrálie a usadiť sa tam.
 
Čo robíte v súčasnosti? Dnes v rezervácii pracujem na plný úväzok a starám sa o zvieratá. Spolu s anglickým kolegom riadime tím veterinárov a trénujeme nováčikov. Takisto sa aktívne zúčastňujeme programu na ochranu ohrozených druhov. Táto práca predstavuje to najlepšie z oboch svetov, spája obe moje vášne. 
 
Nejaká rada? Nechať všetko za sebou nie je až také ťažké v prípade, že máte pred sebou solídny projekt. Veci už potom budú fungovať samé. Ale musíte si dať všetko do poriadku: najskôr administratívne papierovačky, potom sa postarať o to, ako sa do svojej novej krajiny dostanete, akým spôsobom začnete pracovať, atď.
 
Ale keď túžite splniť svoje sny, stojí to za to – i v prípade, že je to tisícky kilometrov ďaleko.
 
A kto vie, možno sa raz vrátim do svojej rodnej krajiny, i keď toto je jedinečná skúsenosť. Neustále sa učím toľko nových vecí, ktoré by som sa inak nikdy nenaučil.